Nem fogadta kegyeibe az időjárás a XVIII. Kanizsai Bor- és Dödölle Fesztivál második napját, hiszen szombaton napközben többször is szemerkélő, este pedig szakadó eső kísérte a rendezvény. Ennek ellenére az előre eltervezett programok nagy részét megtartották a szervezők.
Nagykanizsai Maraton
Category Added in a WPeMatico Campaign
A szakadó esőben is nagyszerű volt az Irie Maffia koncertje – videó
A végig szakadó eső ellenére parázs hangulatot varázsolt Nagykanizsára az Irie Maffia.
Ingyenes szűrővizsgálatra várják a lakosságot
Hétfőtől ingyenes szűrővizsgálatra várja a lakosságot a Nagykanizsai Kanizsai Dorottya Kórház. A fül-orr-gégészeti és szájüregi rákszűrésre beutaló nélkül, a kartonozóval egyeztetett időpontban lehet jelentkezni szeptember 02. napjától, munkaidőben, a kapacitás teljes betöltéséig.
Ahány szín, annyi égetés – emlékezés Járási Ildikóra
A napokban kaptuk a szomorú hírt, hogy elhunyt Járási Ildikó, Ferenczy Noémi-díjas nagykanizsai születésű tűzzománcművész. Az 1986-ban vele készült interjúval és a Zalai Hírlap archívumából válogatott fotókkal emlékezünk rá.
MOL Magyar Kupa: a ZTE FC továbbjutott, a Nagykanizsa kiesett (frissítve)
Szombaton a labdarúgó MOL Magyar Kupa legjobb 64 csapata között lépett pályára a ZTE FC és az FC Nagykanizsa is.
A dödöllefesztivál nyitónapja jól vizsgázott – fotógaléria és videó
A 18. Kanizsai bor- és dödöllefesztivál szervezői, a Kanizsai Kulturális Központ, a Kanizsa Turizmusáért Egyesület és a nagykanizsai Kultúrával a Fiatalokért Egyesület úgy döntöttek, hogy az Erzsébet-térre szombatra tervezett tűzijátékot pénteken megtartják.
Berobogott Nagykanizsára a Zenevonat – fotógaléria és videó
A 18. Kanizsai bor- és dödöllefesztivál első, pénteki napján szerencsére szünetet tartott az eső és megkímélte a látogatókat. Az Erzsébet-térre már késő délután sokan merészkedtek ki, bár mindenki vastag kabátban, esernyővel érkezett. Jól is tették, hiszen 20 órakor, amikor a nagyszínpadra berobogott a Zenevonat az LGT sztárjaival, zuhanni kezdett a hőmérséklet.
Közösségi összefogással valósult meg egy álom
A Kanizsai Oldtimer Kerékpáros Szövetség (KOKSZ) szervezésében pénteken a Sugár utca 3. szám alatt nyílt meg a Dunántúl első Oldtimer Kerékpár Múzeuma. A kiállítótér pályázati támogatásból és közösségi összefogással készült el.